Av. Gürkan Karpuz

Av. Gürkan Karpuz

Kurucu Ortak

Gürkan, DKM Hukuk Bürosu’nun kurucu ve yönetici ortağıdır. İstanbul’da çok deneyimli bir hukuk bürosunda yasal stajını tamamlayıp kısa bir süre çalıştıktan sonra, 2012 yılında DKM Hukuk Bürosu’nda çalışmaya başlamıştır.

Gürkan, Türk Ceza Kanunu yoğunlaşan çalışmalarında mesleki tecrübesinin yanı sıra şeffaflık, dürüstlük ve etik ilkelere bağlı kalmak vekil olmanın maddi, manevi sorumluluklarının bilinci içerisinde müvekkillerini ile güven ve uyum içerisinde savunma avukatlığı yapmaktadır.

Ceza yargılamalarının yanı sıra Gürkan, İdare hukukuna ilişkin uyuşmazlıklar ile Belediye mevzuatı kaynaklı uyuşmazlıkların çözümünde birikim sahibidir. Danışmanlığını yaptığı şirketlerin idari sorunlarının çözümünde uzmanlaşmış, vergi hukuku konusunda çalışmalar yapmıştır. Kira sözleşmeleri, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri olmak üzere Gayrimenkul Hukuku alanında hizmet vermektedir.

Gürkan, sözleşme hukuku, iş hukuku uyuşmazlıkları, icra takibi ve iflas, miras ve vesayet hukukuna ilişkin mirasın reddi, ortaklığın giderilmesi davalarında, ticari ve tüketici davalarında tecrübe sahibidir.

1986 yılında Beşiktaş’ta doğmuş 2003 Beşiktaş Lisesi mezunu olan Gürkan, Muradiye Spor Kulübünde profesyonel yöneticilik yapmıştır. Spor hukuku ve sözleşmeler konusundaki tecrübelerini uygulama alanı bulmuştur.

2008 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan 2010 yılından beri İstanbul Barosu üyesi olup orta derecede İngilizce bilmektedir.